Jmenuji se Michal Dokoupil a mám přezdívku Figo. Sport mě provází celý život a fitness je součástí mého života řadu let. Odsud FIT. No a dohromady je to FIGOFIT 🙂

Narodil jsem se v Olomouci. Zde jsem i studoval Management sportu a trenérství na fakultě tělesné kultury Univerzitě Palackého. V Olomouci stále žiji a působím.

Jako dítě jsem hrál fotbal, hokej, tenis, dokonce jsem chodil i do karate, které mě bavilo, ale po delší nemoci jsem jaksi ztratil nit a už se tam už nevrátil. Každopádně ta rozmanitost tréninků a určitá univerzálnost, komplexnost, kondice, síla a k tomu i jakási přidaná hodnota, kultura toho sportu, zasahuje i do mysli.

Poprvé jsme byl ve fitku 22.10.2016, protože jsem chtěl se sebou začít „něco“ dělat, zhubnout a dostat se do kondice po úrazu kolena.

Začal jsem klasicky se všemi chybami, jel jsem kulturistický trénink, cvičil ve strojích, neřešil jsem stravu, nakupoval jsem x suplementů, ignoroval jsem regeneraci, neměl jsem v cvičení systém, neznal jsem správnou techniku a metody. Nevyužíval jsem základní cviky a pohyby.

Postupně jsem ale víc studoval, využíval informace nabyté během studia a vše jsem si vyzkoušel na sobě. Postupně jsme začal trénovat systematicky a hodnotit progres, zvyšovat kondici, zařazovat různé tréninkové metody a postupy a taky řešit výživu, co se těle děje, anatomii, regeneraci a pohybové aktivity. Není totiž vše jen snaha v posilovně !

Začal jsem se také víc hýbat, cestovat a hlavně chodit a lézt po horách. Dále se věnuji wellbeingu, vitalitě, dlouhověkosti, biohackingu. Stále se nějakým způsobem posouvám a čím víc toho vím, tím víc si uvědomuji, jak málo toho vím.

Moje snažení neuniklo pozornosti mého okolí, a proto jsem po cca 2 letech začal provozovat Instagram / Facebook FIGOFIT, kde publikuji svůj pohled na věc, filozofii, svůj progres.

Poté již začalo trénování s lidmi, jejich vedení, online koučink, sestavování tréninkových plánů. výživové poradenství.

Nyní se nejvíce věnuji výživě a režimu formou online spolupráce a tréninkovým plánům.

Nejsem trenér, který počítá opakování. Můj cíl je abyste byli samostatní.

Fitness a zdraví jsou investicí do vaší budoucnosti.

Booom 🙂

JAK PROBÍHÁ SPOLUPRÁCE

  1. Klientovi si objedná požadovanou službu, dostane platební pokyny a zaplatí.
  2. Po připsání platby zašlu úvodní dotazník. (Výživa, trénink, komplet režim). Díky tomu dostanu základní představu o aktuální situaci, cílech a vašich možnostech
  3. Poté sestavím plán, režim na míru. Ten funguje online ve webovém rozhraní. Máte tak vždy vše k dispozici odkudkoliv. Zároveň dostanete plán s pokyny v PDF v úvodním emailu spolu s instrukcemi . Nastavíme taky vše potřebné podle služby (Kalorické tabulky, Google aplikace, aplikaci Zvyky, Whatsapp) a můžeme začít.
  4. Součástí je i zpětná vazba a tabulka progresu, kterou vyplňujete (váha, míry, pocity, návyky, tréninky). Zde kontroluji váš pokrok a v případě potřeby upravuji plán pro co nejlepší možné výsledky.
  5. Součástí je i protokol s doporučeními pro zdravý životní styl (regenerace, spánek, pohyb), je na vás, jak důslední budete.
  6. V průběhu spolupráce jsem s klientem v kontaktu (týdenní kontrola a průběžná zpětná vazba, otázky)

Stravovací plán je sestavený tak, aby vyhovoval preferencím daného člověka a zohledňoval jeho individualitu. V jídelníčku je vždy více variant k dispozici, rozhodně nemusíte jíst pevně dané potraviny. Jednotlivé varianty jídel lze mezi sebou libovolně kombinovat, takže rozhodně nehrozí, že by klient musel jíst každý den to samé. Vždy si může vybrat z pestré nabídky jídel a kombinace skládat dle svých preferencí. Individuální je i frekvence stravování.

Zároveň (pokud se s klientem nedomluvím individuálně jinak) nastavuji jídelníček obvykle tak, aby klient, který chce zhubnout, byl jen v lehkém kalorickém deficitu, kdy sice hubne tuk, ale zároveň má dostatek energie, dobrou náladu, netrpí hlady a je schopen i udržovat, či pozvolna budovat svalovou hmotu, což je ve většině případů optimální z hlediska zdraví a následného udržení výsledků.

Ve chvíli, kdy chce klient nabírat svalovou hmotu, tak naopak (opět pokud se s klientem nedomluvím jinak) volím zpravidla lehký kalorický nadbytek, aby nedocházelo k zbytečnému nabírání tuků, ale pouze k čistému budování svalové hmoty. To je z dlouhodobého hlediska nejvýhodnější.

Nicméně toto jsou pouze dva základní scénáře, jak může spolupráce fungovat. S každým klientem řeším jeho cíle i průběh spolupráce vždy individuálně.

K výživě doporučuji zařadit i tréninkový plán. Tréninkový program vždy nastavuji tak, aby maximálně efektivně vedl k cíli daného klienta. Rozepisuji v něm vždy podrobně všechny důležité informace jako jsou například konkrétní cviky, počty opakování, vhodnou délku pauz mezi sériemi. Dále uvádím, jakou použít zátěž a další klíčové informace o rozdělení těla, frekvenci, regeneraci, včetně rozpisu předtréninkové přípravy.

Řešíme společně také další pohyb a celkový režim, návyky, rutiny. Každý klient tak dostane i protokol rutin, spánku, půstování, regenerace, pohybu a další biohacking

Dále ode mě klient standardně zpravidla dostává nové informace a poznatky, další obsah, snažím se stále materiály a online prostředí vylepšovat.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně spolupráce mne neváhejte kontaktovat.