O mně

FIGOFIT – BLOG o FITNESS a ONLINE TRENÉR

Buum, zdarec lidi, dlouho jsem hledal nějaký inspirace, vzory, dříče, ty, co mě budou podporovat, nebo nejlíp za mě vše udělají, až jsem jednoho dne pochopil, že celou dobu jsem hledal hlavně sebe.

jmenuji se Michal Dokoupil, z fotbalu mám přezdívku Figo, proto Figofit a jsem z Olomouce, ČR. Zde působím ve fitku pod vedením Pavla Jablonického, Relax Sports.

Kromě IT činnosti se věnuji právě blogování o fitness, natáčení videí, online vedení a osobním tréninkům. Studoval jsem olomouckou FTK, obor Management sportu a trenérství, což se tématicky hodí, ale zas tak úspěšné to nebylo 😀  Jaké jsou moje koníčky ? 😀

 

Rád chodím cvičit, mám rád sport (fotbal, kolo), túry, hory, jídlo, cestování, knížky, filmy, hraju FIFU 😀  Moje oblíbené cestování a hory, oboje přišlo až se cvičením a zvýšeným zájmem o pohyb, aktivity.

FIGOFIT jsem se rozhodl vytvořit po 2 letech cvičení, abych se mohl podělit s kýmkoliv se svou vášní – fitness a jak to vidím já. Začal jsem 22.10.2016.  Po zranění kolene, v rámci zhubnutí a abych něco dělal, došel jsem k tomu od posilování s vl.vahou a běhání. Od začátku jsem dělal spoustu chyb, na vše jsem si musel přijít sám, ozkoušet a vyhodnotit. Zažil jsem prakticky všechny pocity člověka co přijde poprvé cvičit a dál se vyvíjí. Tyhle zkušenosti a scénáře empatií jsou k nezaplacení. Právě zbytečným zásekům, chybám, slepým uličkám, zraněním, vyhořením se můžete vyhnout pod mým vedením.

Když jsem v 2.roce cvičení začal cvičit komplexní cviky, trénink na poloviny těla, začal se více zajímat o teorii, systém, programování, metody, zaznamenal výsledky, změnil stravování a celkový přístup k životu, včetně regenerace, zažil hubnutí, i nabírání svalů a začali se mě ptát lidi okolo, rozhodl jsem se, že založím komunitu FIGOFIT na Instagramu, Facebooku, YouTube a tuto webovku. Moje vize je na úvodní stránce.

Garantuji vám, že sem dávám rady, které bych sám dříve bral, abych neztrácel čas, které sám využívám, a které jsou podloženy vysvětlením. Není to narozdíl od spousty lelků plácání, ale argumentovaná fakta, která přináší výsledky. Vše je na vás.
Doplním jen, že jsem absolutně naturální sportovec a zakládám si na tom, nelíbí se mi doping, pohrdám tím a varuji i vás, nemám žádné kulturistické ambice a chci se jen zlepšovat silově, svalově, zvyšovat kondici a mít stálou formu, co to půjde v rámci rozumného režimu a sportu 🙂
Co všechno to obnáší ? To mě musíte sledovat, projít si obsah, videa, obrázky a z toho si udělat komplexní obrázek, vlastní názor a bůhví 🙂 – třeba se tím taky inspirovat a začít konečně do prdele cvičit efektivně ! xD
Není důvod se víc vymlouvat a víc kecat. Budu psát a mluvit o všem, tréninku, výživě, mojí praxi, chybách, názorech, o tom co fungovalo, o tom co ne a doufám, že každému dokážu vždy pomoct a společně dokážeme leccos !

Prosím, čtěte, sledujte, vstřebávejte a snažte se pochopit, dělám to pro vás. Já rostu zvedáním ostatních.

Chystám spoustu novinek, témat, videí, cviků, tréninků a hlavně i služby pro vás, proto mi zachovejte přízeň, sledujte mě a buďme v kontaktu 🙂

BUUUM, Ahoj